Tools/uk

From Wikimapia
Jump to: navigation, search
Language: English  • Français • Português • Tiếng Việt • Українська • Русский

Wiki Navigation

User's Guide/uk

Початок роботи
(Поради новим користувачам, Дослідження мапи, Додавання об'єкта)

Про Wikimapia
(Що таке Wikimapia, Цілі Wikimapia, Принципи, Політика)

Інструменти

Contents

 [hide

Інтерфейс користувача
(Головне вікно Wikimapia, Редагування мапи, Тип карти, Категорії, Профіль користувача, Вибір мови інтерфейсу, Пошук, Наближення/Рівні наближення, Координати, URL Wikimapia)

Профіль користувача
(Профіль, Повідомлення, Нагороди, Статистика, Інструменти)

Спільнота
(Рівні користувача, Нагороди, Відгуки, Спеціальні статуси, Форум, Проекти_співпраці)

Довідка / Питання і відповіді

Інструменти

Wikimapia надає Вам можливість не тільки використовувати її дані, але також і вдосконалювати їх. Коли Ви вперше вирішуєте додати чи відредагувати об'єкт, Ви починаєте використовувати інструменти. Це керівництво розроблене з метою допомогти Вам у дослідженні усіх функцій, які Wikimapia може надати Вам для зміни і покращення мапи.

Редагування мапи

Додавання об'єктів

Головна стаття: Додавання об'єктів

Додавання об'єктів у Wikimapia - це те, що спричинило її появу; наріжним каменем ідеї вікі, яка має на меті спробу описати усю Землю, є те, що всі об'єкти тут створюються виключно користувачами. Будь-хто з користувачів може зробити внесок до Wikimapia. Нижче наведені деякі підказки і поради для початку Вашої діяльності у Wikimapia. Втім, не всі речі є дозволеними; небажані і непотрібні доповнення будуть видалені.

Додавання об'єкту є нескладним; просто виберіть «редагувати карту» на панелі інструментів і потому виберіть «додати об'єкт» із спадного меню - з'явиться інструмент - червоний багатокутник.

Коли Ви завершите позначати контури об'єкта, з'явиться віконце, в якому Ви можете внести інформацію про об'єкт. Оберіть мову для опису, напишіть назву об'єкта, зробіть опис, зазначте адресу, наведіть посилання на Вікіпедію, оберіть категорію для об'єкта та додайте світлини.

Також Ви можете додати коментар до означеного об'єкта.

Для позначення об'єктів, що розташовані у більших об'єктах, використовуйте вкладені об'єкти.

Поради і рекомендації

  1. Якщо максимальний зум (наближення) є недостатнім для точного окреслення контурів об'єкта, скористайтеся додатковим, цифровим зумом. Для цього, дуже повільно прокручуйте вперед коліщатко миші. Інколи потрібно дві - три спроби аби це спрацювало.
  2. Якщо Ви маєте терпіння додавати об'єкти (багатокутники) будівель, акуратно окресліть тільки контури будинку, поставте відмітку «Цей об'єкт є будівлею» і збережіть. Якщо в плані об'єкт займає велику площу [і складається з кількох будівель], як наприклад, університецьке містечко, виробничі корпуси заводу, торговельні центри тощо, позначку «Цей об'єкт є будівлею» ставити не потрібно. Користь цього стане очевидною, коли Ви поглянете на шар карти Wikimapia, який містить тільки дані Wikimapia, а отже, позначивши відповідним чином окремі будівлі, Ви їх зможете вирізнити на загальному тлі об'єкта.

Редагування об'єктів

Редагування об'єктів - це процес, в ході якого існуючий опис об'єкта змінюється. Редагування об'єктів - це засадничий принцип Wikimapia, оскільки наш фізичний світ постійно змінюється. Втім, редагування має здійснюватися обережно і відповідально, із позиції філософії Wikimapia, яка визначена як нейтральна точка зору.

Мета Wikimapia - надати зручний інструмент, який дозволяє вносити корисну інформацію для всіх її відвідувачів. Отже, ми закликаємо Вас робити постійні оновлення інформації, які відображають актуальний стан речей. Ви можете додавати будь-яку інформацію, що стосується об'єкта, починаючи від виправлення орфографічних і граматичних помилок, закінчуючи суцільною переробкою заанґажованої або неінформативної статті.

Як відредагувати об'єкт

  • У картці опису об'єкта натисніть червону кнопку «Меню» у лівому верхньому куті.
  • У спадному меню виберіть «Редагувати» та зробіть необхідні зміни.
  • По закінченню натисніть «Зберегти».

Розуміння процесу редагування

Не переймайтесь, якщо хтось відредагує статтю, яку Ви створили або відредагували. Це є нормальним для ідеї вікі: інформація може змінюватись будь-ким. Стаття Wikimapia може бути покращена, але тільки тоді, коли додано відповідну, перевірювану і корисну інформацію.

Що не дозволено

Трапляється і таке, що описи певних об'єктів у Wikimapia містять надто мало або надто багато інформації. Не соромтесь відредагувати їх належним чином, та при цьому залиште, за необхідності, будь ласка, наступні зауваження, які пропонує Wikimapia.

  • Не нейтральна точка зору
  • Вульгарність
  • Наклеп / образи
  • Порушення приватності
  • Війни правок (постійне редагування з метою згубити статтю)
  • Спам / реклама
  • Хибна інформація
  • Хвастощі
  • Використання статей Wikimapia в якості форуму для обговорення позицій і точок зору, зокрема релігійних і політичних.

Жоден користувач не є «абсолютним власником» опису об'єкта, який він зробив; жоден опис не є захищеним від редагування тільки з тієї причини, що його хтось зробив, чи хтось живе у даній місцевості. Право власності на статті не є функцією Wikimapia. Це означає те, що коли Ви не хочете аби Ваша інформація підлягала редагуванню, ми рекомендуємо Вам не вносити її до Wikimapia.

Видалення об'єктів

Описи деяких об'єктів у Wikimapia не є задовільними, оскільки вони не містять корисну або цікаву інформацію. Крім того, існують описи, в яких не відображено об'єкт, або ж вони є образливими, наклепницькими чи шкідливими за своєю суттю. Якщо Ви виявили подібний об'єкт, Ви, перш за все, маєте спробувати відредагувати його. Коли ж він не підлягає редагуванню і відповідає критеріям видалення Правил Wikimapia, його має бути видалено.

Аби видалити об'єкт, оберіть «Меню» ⇒ «Видалити об'єкт» у інформаційній картці об'єкта. Вам буде запропоновано вибрати причину видалення; важливо підкреслити те, що Ви обов'язково маєте вибрати причину тільки серед перерахованих. Об'єкт перейде у стадію видалення, по закінченню якої, його буде ліквідовано. Тривалість стадії видалення може бути різною і залежить від Вашого рівня користувача.

Пам'ятайте, об'єкт завжди підлягає видаленню, якщо його не можна переробити у щось путнє. Втім, заборонено навмисне видалення адекватного об'єкта.

Відновлення об'єкта

Якщо Ви вважаєте, що об'єкт було видалено неправильно, Ви можете його відновити. Спершу, Вам потрібно вибрати режим «Видалених об'єктів» в меню Тип карти, це меню знаходиться ліворуч вгорі екрану, коли Ви на нього натисните, з'явиться спадне меню. Опція «Видалені об'єкти» знаходиться у десятому рядочку, виберіть її - і видалені об'єкти з'являться у квадратних контурах.

Коли Ви знайшли видалений об'єкт, клікніть на ньому і наведіть курсор миші на «Меню» - з'явиться спадне меню. Коли Ви побачите нопку «Відновити об'єкт», натисніть на неї - з'явиться віконце із пропозицією зробити коротке пояснення, чому Ви вважаєте, що даний об'єкт видалено хибно, але це необов'язково. Втім, ми радимо заповнити це поле, аби уникнути непорозумінь. Потім Ви можете рухатись далі, натиснувши кнопку «Відновити об'єкт», яка розташована внизу ліворуч картки опису об'єкта. Відновлення на мапі об'єкта займе 2-3 хвилини.

Які види об'єктів видаляють найчастіше?

Яким же чином визначити, чи видаляти об'єкт, якщо жоден із вище наведених прикладів не годиться? Переважна більшість об'єктів, які слід видаляти, підпадають під наступні категорії:

  1. «Мій будинок», «Я тут живу». Для приватних будинків існують окремі відмінності, які різняться в залежності від місця. Для США і Канади всі об'єкти приватних будинків підлягають видаленню, окрім тих, які повністю відповідають критеріям додавання об'єктів даного Керівництва. Для місць подібних до Індії правильно окреслені об'єкти хатин, що містять повне ім'я власника та/або опис як знайти цю хату, видаляти не слід. (З іншого боку, ми маємо видалити об'єкт на кшталт «Будинок Надіні», оскільки ми припускаємо, що існує більше однієї жінки із ім'ям Надіні в Індії.)
  2. Надто великий контур. Якщо прямокутник, яким позначено об'єкт, є НАДТО великим для чогось, що має бути окремим будинком, і при цьому неможливо визначити, яку ж саме будівлю описано всередині прямокутника.
  3. Дублікати - два або більше об'єктів для одного. Один з них слід відредагувати і покращити (за можливості), а інший чи інші - видалити. Видаляти слід більш новий об'єкт. Відредагуйте більш старий об'єкт з тим, аби піднести його інформативність до рівня більш нового об'єкта, а потім видаліть більш новий об'єкт.
  4. Ненормативна лексика. Об'єкти, які в описі містять образливу чи лайливу лексику.
  5. Реклама чи спам.
  6. Політичний або релігійний зміст, який неможна ефективно видалити шляхом редагування, наприклад, цілий об'єкт є гаслом фанатика.

Якщо ж є інша проблема із об'єктом, не вагайтесь - виносьте її на Форум. Наприклад, існує гілка англомовного форуму Запити на видалення об'єктів, присвячена постійному обговоренню питань видалення об'єктів.

Захист

Якщо об'єкт став мішенню для вандалів (наприклад, адекватний опис постійно і необґрунтовано видаляють), Ви можете зробити запит на його захист, звернувшись до Досвідченого користувача. Ви можете зробити запит на захист у цій темі форуму англійською (Request for Semi-protection) або зв'язатися із Досвідченим користувачем, безпосередньо надіславши йому публічне повідомлення. Лише Досвідчені користувачі можуть зробити захист об'єкта.

Історія

Історія показує усі редагування, зроблені від часу створення об'єкта. Кожне збережене редагування відоме як ревізія, і кожна ревізія зберігається під своїм номером із короткими відомостями про ім'я редактора, зроблені зміни та їх дату в історії.

Для доступу до історії об'єкта оберіть «Меню» ⇒ «Історія» у його інформаційній картці.

Лінійні об'єкти

Головна стаття: Лінійні об'єкти

Лінійні інструменти є цілком відмінним способом позначення об'єктів у порівнянні із інструментом «Додати об'єкт». Якщо єдиною ціллю інструмента «Додати об'єкт» є позначення певних площ із точними обрисами, то метою лінійних інструментів є позначення об'єктів із одним виміром - далекосяжною довжиною. Таким чином, ці інструменти спеціально розроблені для позначення доріг, річок, залізниць (залізних доріг) і поромних маршрутів. Робиться це за допомогою еластичних сегментів, а не багатокутників, для того, аби відобразити лінійну природу згаданих об'єктів.

Дороги

У Wikimapia існує можливість позначати дороги шляхом додавання точок. Ці послідовні точки об'єднуються (автоматично, як тільки Ви почали їх відмічати) у сегменти дороги.

Залізниці

Також у Wikimapia Ви можете позначити залізничні колії, додаючи точки. Коли Ви закріпили точку і рухаєте курсор, сегмент буде автоматично подовжуватись від неї. Сегмент буде позначено тоді, коли буде зафіксовано іншу точку. Ці сегменти і точки слід припасувати до зображення залізниці на мапі.

Поромні переправи

Що таке пором? Це відкриті перевезення в обидва кінці за встановленим постійним або сезонним розкладом пасажирів, автомобілів, залізничних потягів водою за визначеним маршрутом. Тут має бути представлена інформація щонайменше про кінцеві пункти поромної переправи, про маршрут та час відправлення суден. Інакше кажучи, шлях поромної переправи має бути визначеним і документально підтвердженим. Слід також вказати, якщо можливо, посилання на розклади.

Зрозуміло, це не стосується суден, що здійснюють тури, круїзних човнів, океанських лайнерів, вантажних суден, торгових і риболовецьких човнів тощо. Також не слід відмічати інші чартерні судна, яких не було згадано вище.

Для того щоб створити нову або відредагувати існуючу поромну переправу клікніть на «Редагувати карту» і виберіть в меню «Переправа». Якщо Ви дивитесь на береговий порт переправи, то можете бачити кілька поромних ліній, підсвічених червоними квадратиками як контур місця. Ви можете відредагувати існуючу переправу або додати нову лінію. Дивіться також інформацію про інші лінійні об'єкти, наприклад, річки. Позначення переправ є більш-менш подібним до позначення річок, за винятком того, що поромні переправи не мають «берегів».

У режимі перегляду «Вид з супутника» поромний маршрут зображено блакитною пунктирною лінією. У режимі перегляду «Карта» поромний маршрут показаний як світла блакитна пунктирна лінія.

Річки

За допомогою лінійного інструменту «Річки» Ви можете позначати водні шляхи, наприклад, річки, канали, струмки тощо. Відмічання річок здійснюється шляхом додавання точок і сегментів. Сегменти утворюють головний «кістяк» або «лінію» цього інструменту, тоді як точки об'єднують сегменти один з одним. До того ж, точки дають можливість додавати сегменти у різних напрямках.

Список спостережень

Якщо ви хочете стежити за активністю (нові об'єкти, зміни, видалення тощо) на мапі на якійсь одній або кількох певних територіях, Ви можете це зробити за допомогою інструмента «Список спостережень». Цей інструмент знаходиться на вкладці «Інструменти» Вашого профілю.

Для того щоб додати список спостережень, клікніть «Список спостережень» на сторінці Вашого профілю, а потім клікніть на мапі, що на задньому плані (закриваючи сторінку профіля і відкриваючи бічну панель списку спостережень). Клікніть на кнопці «Додати», введіть бажану назву, коли з'явиться «Назва списку спостережень», відкоригуйте розмір прямокутника, аби він охоплював собою цікаву для Вас ділянку мапи, і збережіть. Після цього Ви зможете натиснути на обраній назві списка і побачити усі останні зміни у цьому регіоні. «Старі» зміни будуть відображатися на сірому тлі, тоді як «нові» - на білому. Коли Ви закінчите переглядати нові зміни, Ви можете натиснути кнопку «позначити як переглянуте» і тло списку аж до самого початку стане сірим.

Статусна сітка

Головна стаття: Статусна сітка

Статусна сітка - це потужний інструмент для моніторингу і покращення мапи. Він знаходиться на сторінці «Інструменти» і є доступним для всіх зареєстрованих користувачів. Сітка є розфарбованим шаром, який накладається на карту і збирає та показує основні статистичні дані у кожному своєму квадраті. Вона стане у нагоді у віднайденні погано описаних областей і об'єктів. Статусна сітка працює на рівнях збільшення від 5 до 15.

Зсув мапи

Головна стаття: Список оновлення супутникових світлин (Зсув мапи)

Кожного місяця або біля того Google оновлює свої супутникові світлини, і, інколи, результатом цього є те, що у певних областях контури об'єктів Wikimapia зсуваються відносно нового знімку. Такі області слід слід зафіксувати. Аби не редагувати кожен об'єкт окремо, ми розробили спеціальний інструмент, який дозволяє просто оновити всю ділянку, якщо виникла така проблема. Можливо, Ви вже знайомі із ним, він називається «Зсув мапи» і є доступним із сторінки користувача «Інструменти» горішнього меню або сторінки профілю користувача через пряме посилання: http://wikimapia.org/#m=b&show=/user/tools/mapshift/. Зараз ми розробляємо його нову версію і робимо її більш доступною для більшої кількості користувачів, ніж раніше.

Повідомлення про помилки та пропозиції

Список повідомлень (англійською)

Wikimapia має можливість збирання і розгляду повідомлень про помилки та пропозицій. Це єдиний вірний спосіб повідомити про проблему або помилку.

Переклад інтерфейсу

Сторінка перекладів

Увесь інтерфейс Wikimapia перекладається користувачами. Будь-хто може зголоситися перекладати фрази інтерфейсу своєю мовою. Інструмент надає список фраз англійською (із описом того, що вони значать і де вони використовуються) разом із можливістю їхнього перекладу Вашою мовою. Історію змін запроваджено для запобігання вандалізмові.

На головну сторінку

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
Navigation
Toolbox