Північний міст (Київ)

Ukraine / Kyyiv / Kiev / Київ
 дорожній міст, споруда 1976 року, вантовий міст

Міст через Дніпро у північній частині Києва, в районі житлових масивів Оболонь і Вигурівщина-Троєщина. Відкритий в грудні 1976 р., з'єднав правобережні райони Києва з масивами Райдужний, Воскресенка і Троєщина. Через нього проходить Мала кільцева магістраль.
Міст на 6 смуг автомобільного транспорту і 5 трубопроводів великого діаметру (розміщені у плиті проїжджої частини) для гарячого і холодного водопостачання та кабельних комунікацій. Автори – інженер Г. Фукс, арх. А. Добровольський. Складається з мостового переходу через Дніпро (довжиною 816 м, шириною 31,4 м), який на лівому березі пов’язаний з мостом через протоку Десенку/Чорторий (довжиною 732 м, шириною 29,1 м), на правому березі – з шляхопроводом над проспектом Володимира Івасюка (довжиною 55 м, шириною 31 м). Міст над Дніпром поділяється на 8 прогонів, відмінних за конструктивним вирішенням. Руслова частина біля лівого берега являє собою вантову систему з одним А-подібним залізобетонним пілоном заввишки 81,5 м (загальна висота – 119 м), до якого прикріплені два пучка вантів з металевих канатів, що надають споруді підвищеної динамічної та аеродинамічної сталості. Вгорі на пілоні – зображення герба Києва. Головний прогін завдовжки 300 м розбито вантами на панелі 72 + 65 + 65 + 95 м. Поперечний переріз головного прогону утворюють дві головні коробчасті балки, об’єднані залізобетонною плитою проїжджої частини. Канати для вантів виготовлені з оцинкованого високоміцного дроту діаметром 5 мм (по 20–40 канатів в одному ванті). Заплавна частина моста біля правого берега є балковою п’ятипрогінною будовою (4 × 63 + 42 м).
За величиною головного прогону та інженерним вирішенням є однією з найзначніших подібних будов у Європі. Під час спорудження моста використано ряд нових наукових розробок, зокрема вперше у світовій практиці застосовано канати повної заводської готовності. Міст – важлива містобудівна домінанта, яка проглядається з різних видових точок і є органічною частиною панорами Києва.
До 2007 р. автомобільний транспорт рухався трьома смугах у кожному напрямі; ширина розподільної смуги – 2,2 м, захисних смуг з боків проїжджої частини – 0,5 м, тротуарів – понад 2 метри. У зв’язку з високою аварійністю на мосту, наприкінці 2007-го року була прибрана реверсивна смуга та був встановлений відбійник на її місці з метою зменшення кількості ДТП та постраждалих людей.

Пізніше ширина смуг була зменшена, та утворено по 4 смуги у кожному напряму. У листопаді 2014 р. четверту смугу було відведено для проїзду маршрутних транспортних засобів.
Попередня назва - Московський міст.
У 2015 році КМДА проводила громадське обговорення про перейменування моста. Його планували назвати ім'ям Георгія Фукса - головного інженера його проекту. До цього його вже планували офіційно назвати Північним. Крім того, серед варіацій нової назви були Троєщинський або міст ім. Степана Бандери. Тоді рішення про перейменування не було підтримано профільною комісією міськради.
Сучасну назву носить з 23 березня 2018 року, згідно з рішенням Київської міської ради № 327/4391 від 22 лютого 2018 року.

Будівництво та випробовування мосту:

www.youtube.com/watch?v=zBCHz88N2gY
t.me/kirstepan/684
Міста поруч:
Координати:   50°29'26"N   30°32'23"E
Ця сторінка востаннє змінена 2 років тому