Вулкан Кракатау (813 м)

Indonesia / Banten / Labuhan /
 вулкан, історичне місце, на мапі відображати тільки контур, знаменна (значуща) подія

Кракатау (індонез. Krakatau, порт. Krakatao) — вулканічний острів в Зондській протоці між островами Ява та Суматра в Індонезії. Цю назву вживають щодо острівної групи, головного острова (також званого Раката) і вулкана загалом. Він вивергався багаторазово, масштабно і з катастрофічними наслідками протягом історичного періоду. Найвідоміше виверження сталося 26 серпня 1883 року в другій половині дня за Європейським часом..

Це місце, також називають колишнім Вулканом Кракатау, який був зруйнований в результаті вибуху 26 серпня 1883 року. Вибух зруйнував більшу частину острова Кракатау і викинув в атмосферу величезну кількість попелу, спричинивши тим на кілька місяців червоні заходи сонця по всьому світу. Це був найбільший зареєстрований вибух за всю історію, а звукова хвиля докотилася аж до Африки. Крім того, цунамі, спричинене вибухом, прокотилося над низько розташованим узбережжям Яви, внаслідок чого загинуло близько 36 000 людей. Це була найбільша кількість зафіксованих жертв цунамі до 2004 року, коли в результаті цунамі, спричиненого землетрусом поблизу Суматри, загинуло понад 200 000.

27 серпня чотири потужні вибухи відбулися о 05:30, 06:44, 10:02 та 10:41 за місцевим часом. О 5:30 ранку перший вибух відбувся у кратері Пербоєватан, викликавши цунамі, яке обрушилося на місто Телок-Бетонг, яке зараз відоме як Бандар Лампунг (індонез. Kota Bandar Lampung). О 6:44 Кракатау знову вибухнув на кратері Данан, в результаті чого цунамі поширилося на схід та захід. Найбільший вибух, о 10:02 ранку, був настільки сильним, що його було чути за 3110 км у Перті в Західній Австралії та на острові Родрігес в Індійському океані біля Маврикія, що за 4800 км від Кракатау. Жителі подумали, що це гарматний вогонь із сусіднього корабля.

Кожен вибух супроводжувався хвилями цунамі, які, за оцінками, були заввишки понад 30 метрів. Велика площа Зондської протоки та місця на узбережжі Суматри зазнали впливу пірокластичних потоків вулкана. За оцінками, енергія, що виділилася від вибуху, дорівнювала приблизно 200 мегатонн тротилу, що приблизно в чотири рази потужніше, ніж Цар Бомба, найпотужніша термоядерна зброя, що коли-небудь була випробувана. О 10:41 ранку зсув породи в океан відірвав половину кратера Раката разом з рештою північної частини острова від південної частини Ракати, що спричинило останній, четвертий вибух.
Координати:   6°7'27"S   105°25'53"E
Ця сторінка востаннє змінена 4 років тому