Кам'яне село

Ukraine / Zhytomyrska / Druzhba /
 заповідник / резерв, цікаве місце

Державний заказник місцевого значення «Кам'яне село» Замисловецького лісництва.
Площа 15 га
Пам’ятка всеукраїнського значення.В лісі поміж дерев розкидані величезні валуни. Вони поросли мохом і заглибились в землю. Подекуди стоять рядами.

Коли княгиня Ольга зі своїм військом спалила Коростень, помстившись древлянам за вбивство князя Ігоря, свого улюбленого чоловіка, — один з військових очільників запропонував Ользі йти вглиб території древлянських племен, щоб не просто знищити населення, а і поживитися трофеями – медом, лісовими ягодами, чудодійними мазями з лікарських рослин. Княгиня була не проти – знову переходимо на сучасну мову – поповнити запаси княжого палацу і державну казну.
Коли вже Ольга розробила маршрут углиб Полісся, ввечері над спокійним лісом поблизу Олевська несподівано здійнялась справжня буря, і то така сильна, що княгиня не лише спинила військо, а відмовилась просуватись далі. І сталось це, згідно з поліськими легендами, поруч з урочищем «Камінне село». Ользі чи то побачилось щось поміж віт дубів, чи то почулось поміж сосен, але вона повернула військо назад. І то був, як кажуть сучасні поліщуки (нащадки древлян), не перший і не останній випадок, коли «Камінне село» зупинило непроханих мандрівників.
Насправді, «Камінне село» — це не що інше, як геологічний комплекс, який являє собою скупчення кількох десятків валунів здебільшого великого розміру. Вік цих валунів – близько одного мільярда років! Багато каменів обрисами нагадують сільські будинки, тут є свій «майдан» зі «школою», і навіть «церква». Найчастіше туристи відвідують камінь зі «слідами Бога», до нього спеціально приставлена драбина. За повір'ям, «слід» цей дає паломникам здоров’я і здійснення бажань.
З урочищем пов’язані численні легенди і повір’я місцевих жителів, а також вчених, котрі працюють у різних наукових галузях. Спершу – про легенди. Одна з них переповідає про два села, що були збудовані у гущавині лісу, поміж горбочками. В одному жили багаті, у другому бідні люди. Якось почався голод у бідному селі й тамтешні селяни вирушили до багатих сусідів по допомогу. А ті напустили на них псів, і були бідняками прокляті. І багате село скам’яніло.
А друга легенда каже, що через багате село проходив подорожній – старий в убогому одязі і попросив хліба у господаря багатого двору. Той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Старий, яким виявився сам Господь, що спустився на землю, вийшов з села, озирнувся і село враз скам'яніло. На одному з каменів, де він відпочивав, залишився величезний слід босої ноги.
Інша легенда розповідає про битву, що відбувалася на цьому місці між Богом (у варіанті - Ісус) і темними силами. Після довгої битви Сатана отримав поразку, на камінні залишилися глибокі подряпини від його пазурів. Бог же, повертаючись на небо, ступив кілька кроків по каменю і залишив відбитки. Наразі ці відбитки збереглися на одному з найбільших «будинків» у «Камінному селі».


www.youtube.com/watch?v=6evnOc0ZdS0
Міста поруч:
Координати:   51°18'14"N   27°58'39"E

Коментарі

  • https://www.youtube.com/watch?v=6evnOc0ZdS0
  •  177 км
  •  218 км
  •  221 км
  •  239 км
  •  300 км
  •  333 км
  •  398 км
  •  440 км
  •  470 км
  •  495 км
Ця сторінка востаннє змінена 8 років тому