Артилерійська бухта

Ukraine / Sevastopol /
 затока, невидимий

До XІХ століття — Каді-лиман, гібридний топонім: турецьке «каді» — мусульманський суддя та грецьке «лиман» — гавань, затока. Можливо, що ця бухта входила до володінь окружного судді, який жив у Каді-кої (Балаклава).

Свою теперішню назву бухта отримала завдяки артилерійським складам та майстерням, які були розташовані на її берегах у XVIII-XIX століттях.
У 1783 році на берегах бухти був влаштований склад для пороху і артилерійських снарядів, а потім і артилерійські майстерні. Поруч з ними були обладнані казарми.

Зі сходу бухта обрамлена Корніловською набережною, на якій розташований дельфінарій, із заходу — набережною Клокачова і мисом Кришталевим.
Зараз уздовж західного берега бухти побудований пасажирський причал 98, в вершині бухти розташовані катерний і поромні причали Севастопольського морського торгового порту (причал 97).
Колишня водноспортивна база «Нептун» на південно-східному березі бухти була передана у користування комерційним структурам.
На східному березі бухти розташовані Палац дитинства і юності (колишній Палац піонерів) і науково-дослідницький Інститут біології південних морів ім. Ковалевського з морським акваріумом, відкритим для загального відвідування.
Міста поруч:
Координати:   44°36'55"N   33°31'12"E

Коментарі

  • На початку 2010 року, під час розчищення майданчика під будівництво розважально-готельного комплексу було знесено будову, споруджену нібито 1819 році, що в неї до недавнього часу розташовувалася водно-рятувальна станція. За словами віце-губернатора Севастополя Казаріна, цей будинок дійсно є старим, але в поширених інформаційних матеріалах є значні неточності. «Севастопольська митниця ніколи не розташовувалася в тій будівлі, про яку йде мова. Це будівля артилерійського двору для ремонту гармат і пороховий льох. Ось чому там товсті стіни, тому що цільове призначення будівлі наполягає, щоб нічого не сталося з вантажем що зберігається. Вона не представляє жодної архітектурної цінності. У нас в місті дуже добре представлена архітектура першої половини XIX століття. Я нагадаю, що з цих споруд у нас і Графська пристань, і комплекс Лазаревських казарм (в яких сьогодні розташовується філія МДУ), та багато інших, які зберігають пам'ять архітектури Севастополя першої половини XIX століття». http://new-sebastopol.com/comment/p_1_at923_id8777/
Ця сторінка востаннє змінена 4 років тому