Stadion Miejski im. Floriana Krygiera / Stadion Pogoni Szczecin (Szczecin)

Poland / Zachodnio-Pomorskie / Szczecin
 stadion, piłka nożna, football premier league (en)

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie mieści się przy ul. Karłowicza 28, główne wejście od ul. Twardowskiego. Obiekt położony jest blisko centrum Szczecina, na Pogodnie, dojazd do ul. Twardowskiego głównie tramwajami linii 5 i 7 (przystanek przy ul. Mickiewicza).
Od lat 50. do 1989 roku stadion był własnością klubu MKS Pogoń Szczecin. Obecnie należy do gminy Miasto Szczecin i zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji (MOSRiR). Od lata 2005, do początku 2007 roku był największym obiektem w Polsce, na którym rozgrywano mecze Orange Ekstraklasy.
Trybuny Stadionu Miejskiego w Szczecinie podzielone są na 9 głównych sektorów. Sektory te oddzielone są od siebie płotami. Łączna pojemność wszystkich trybun wynosi 18 850 miejsc. W sektorze ósmym znajduje się 300 siedzisk na tzw. trybunie honorowej. Wymiary boiska wynoszą 112 na 77 metrów. Oświetlenie ma moc 2 200 luxów. Rekord frekwencji padł w 1960 roku, podczas mecz Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów. Przyszło wtedy ponad 35 tysięcy widzów. Dwadzieścia trzy lata później osiągnięto identyczny wynik, w meczu Pogoń - Widzew w 1983 roku na trybunach Stadionu Miejskiego zasiadło również 35 tysięcy fanów futbolu. Na szczecińskim obiekcie reprezentacja Polski gościła 5 razy. Pierwszy mecz odbył się 4 września 1963 roku, Polska pokonała Norwegów 9:0 (najwyższe zwycięstwo w historii, debiut i gol Lubańskiego).
Najzagorzalsi kibice szczecińskiej drużyny zwykli zasiadać w sektorach 11. i 12., które zwą Piekiełkiem, a cały stadion Papricaną.
Miasta w pobliżu:
Współrzędne:   53°26'11"N   14°31'6"E

Komentarze

  • Stadion miasta Szczecin gdzie swe mecze rozgrywa: MKS "BRASIL" "POGON" "PTAK" SZCZECIN GUTÓW MAŁY można to też tak nazwać
  • pogon to my
  • II liga (dziady)
  • Antoni Ptak na szczęście już odleciał ze Szczecina. Niestety przygoda Pogoni z tym człowiekiem zakończyła się koniecznością odbudowy klubu i startu w sezonie 2007/2007 od 4 ligi (po kilkudziestu latach spędzonych w 1 i 2 lidze). Obecna Pogoń jest jednak prawdziwe szczecińska i nie ma nic wspólnego z tworem Ptaka. Od Szczecina do Opola płynie piosnka ta wesoła, czy staruszek czy małolat każdy śpiewa POGOŃ GOLA!
  • ekstraklasa 2013
Ten obiekt został ostatnio modyfikowany 7 lat temu